12 Aralık 2016 tarihinde Özel Salih Dede Birsen Gümüşçay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağış teslimi

12 Aralık 2016 tarihinde Türk-Alman Dostluk Günü organizasyon komitesi ve İzmir Almanya Başkonsolosluğu temsilcileri Mayıs 2016‘da düzenlenmiş olan 8. Türk-Alman Dostluk Gününde elde edilen geliri Özel Salih Dede Birsen Gümüşçay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağışladılar. Fotograf büyültme Salih Dede Rehabilitasyon Merkezi, özel bir vakıf olarak bedensel, özellikle spastik engelli çocukların bakımını, eğitimini ve fizik tedavilerini sağlamaktadır.  8. Türk-Alman Dostluk Gününde elde edilen gelir ile fizik tedavisi odası yenilenmiş, tedavi yatakları,  bir klima cihazı ve birçok tedavi aracı alınmıştır.  Bu yardım ayrıca  Izmir Alman Başkonsolosluğu'nun Dış İşleri Bakanlığı’nın Sosyal Projeler Fonu‘na başvurarak aldığı 12.000 TL ile de desteklenmiştir.  Türk-Alman Dostluk Günü‘nün tüm destekçileri ve organizatörlerine, özellikle de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz.

12 Aralık 2016 tarihinde Özel Salih Dede Birsen Gümüşçay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağış teslimi